BOOKMARK FÖRLAG är ett av Sveriges yngsta och starkast växande allmänutgivande förlag. Vi fokuserar på unika och dramatiska titlar som är svåra att lägga ifrån sig, och har såväl svenska som utländska författarskap. Här hittar du vår kontaktinformation!

Claes Ericson

Förlagschef/Förläggare

claes.ericson@bookmarkforlag.se
072-166 69 33

Ebba Barrett Bandh

Förläggande redaktör

ebba.bandh@bookmarkforlag.se
073-760 78 84

Anna Cecilia Weschke

Förläggande redaktör

ac.weschke@bookmarkforlag.se
070-873 82 38

Stephanie Demmler

Förläggande redaktör

stephanie.demmler@bookmarkforlag.se
073-951 09 05

Louise Eriksson

Förläggande redaktör

louise.eriksson@bookmarkforlag.se
072-911 83 37

Lova Eriksson

Assisterande redaktör

lova.eriksson@bookmarkforlag.se
076-298 17 36

Carolina Starck

Assisterande redaktör

carolina.starck@bookmarkforlag.se
070-713 87 46

Sarah Hedman-Dybeck

Assisterande redaktör

sarah.dybeck@bookmarkforlag.se

Carl Ehrenkrona

Ekonomiansvarig

ekonomi@bookmarkforlag.se

Manus

Manushantering/Allmänna frågor

bookmark@bookmarkforlag.se