BOOKMARK FÖRLAG är ett av Sveriges yngsta och starkast växande allmänutgivande förlag. Vi fokuserar på unika och dramatiska titlar som är svåra att lägga ifrån sig, och har såväl svenska som utländska författarskap. Här hittar du vår kontaktinformation!

MANUS

Bookmark

Allmänna frågor

bookmark@bookmarkforlag.se

dokument

Manus

Manushantering

manus@bookmarkforlag.se

Claes

Claes Ericson

Förlagschef/Förläggare

claes.ericson@bookmarkforlag.se
072-166 69 33

Ebba

Ebba Barrett Bandh

Förläggare

ebba.bandh@bookmarkforlag.se
073-760 78 84

AC

Anna Cecilia Weschke

Förläggande redaktör

ac.weschke@bookmarkforlag.se
070-873 82 38

Steffi

Stephanie Demmler

Förläggande redaktör

stephanie.demmler@bookmarkforlag.se
073-951 09 05

Louise

Louise Eriksson

Förläggande redaktör

louise.eriksson@bookmarkforlag.se
072-911 83 37

Lova

Lova Eriksson

Redaktör

lova.eriksson@bookmarkforlag.se
076-298 17 36

Carolina

Carolina Starck

Redaktör

carolina.starck@bookmarkforlag.se
070-713 87 46

Josefine

Josefine Bergkvist

Förlagskoordinator

josefine.bergkvist@bookmarkforlag.se
073-532 50 75

Fanny

Fanny Wetterdal

Marknadskoordinator

fanny.wetterdal@bookmarkforlag.se
076-056 47 64

Kristoffer

Kristoffer Stjernberg

Försäljningschef

kristoffer.stjernberg@bookmarkforlag.se
070-141 81 12

Carl

Carl Ehrenkrona

Ekonomiansvarig

ekonomi@bookmarkforlag.se